KAYMAKAM UHUT EMRE KOYUNCU GÖREVE BAŞLADI.

Elazığ Vali Yardımcısı iken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ilcemiz Kaymakamlığına atanan Uhut Emre KOYUNCU ilçemizdeki görevine başladı.

Kimdir Uhut Emre KOYUNCU

1980’de Ankara’da doğan Uhut Emre KOYUNCU, ilk ve orta öğrenimi gibi yüksek öğrenimini de burada sürdürdü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nde (Mülkiye) 2004’de lisansını tamamladı. Gazi Üniversitesi Kentleşme ve Çevre Sorunları’nda yüksek lisans yaparken; 2007’de Kaymakamlık yazılı ve mülakat sınavlarını kazanıp Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

 

Mesleki süreçte Eskişehir İl Adayı olarak Valilik Stajında, büyükşehir yapısını tanımasının akabinde Ankara – Güdül’de Refiklikte makam işleyişine fiilen nezareti vardı. Edirne Valiliği yanında Meriç ve Havsa Kaymakamlıklarında Mülkiye Teftiş Stajlarında bulunduğu sırada Yunanistan’ın Selanik, İskeçe, Gümülcine ve Kavala gibi şehirleriyle Bulgaristan’da sınır görüşmelerinde yer aldı. 2008’de Kastamonu Bozkurt’a Kaymakam olarak atandıktan sonra 2009’da Düzce Cumayeri’nde bir süre daha vekaleti yürüttü. Ankara’da tamamladığı Bakanlık merkez stajı, dil kursu ve yurtdışı oryantasyonu sonunda ABD’ye 30 Ekim 2010’a kadar görevlendirildi.

 

Dil yeteneğini geliştirmek, liderlik pratiği kazanmak ve farklı toplumların nasıl iletişim kurduğunu çözümlemek üzere bir yıl süreyle genelinde öğrenim gördüğü Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde akademik dersler, seminerler, forumlar ve daire stajları ile iştigal etti. Özelinde Washington, Carolina, NewYork, Delaware, NewJersey, Maryland, Connecticut, Massachusetts, Georgia, Florida, Arizona, Nevada, California ve Colorado gibi farklı eyaletlerde bulunma fırsatı da oldu.

 

Kaymakamlık - Kişisel Gelişim ve Diplomasi Kursunu “sertifika üstün başarı derecesi” ile tamamlamasına müteakip müşterek kararnameler ile (2011-2013) Konya / Derbent Kaymakamlığında, (2013 - 2015)  Van / Çatak Kaymakamlığında  ve (2015-2018) Elazığ / Baskil Kaymakamlığı, 2018 – 2020 Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerini ifa etmiştir. Nihayetinde  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın olurları ile Kalecik Kaymakamı olarak atanmıştır. 

 

Sektörel sosyal sorumluluk projeleri de dahil muhtelif seminer, çalıştay ve kurs katılım sertfikası ile başarı, takdir ve uzmanlık belgeleri bulunan Sayın KOYUNCU evli olup; İngilizce ve başlangıç düzeyi Almanca bilmektedir.

 

Haber Görselleri
KAYMAKAM UHUT EMRE KOYUNCU GÖREVE BAŞLADI.

Ayeti KerimeHadisi ŞerifEsmaül Hüsna


Copyrigt © 2012 - Kalecik Haber & Medya ®